Tel. (0-22) 122 89 14
kontakt@kancelariad2dgroup.pl

Jak odzyskać odszkodowanie po wypadku?

Firmy ubezpieczeniowe kojarzą się nam zazwyczaj z instytucjami budzącymi zaufanie. Sposób ich działania zdaje się prosty. Razem z innymi klientami, odkładamy pod ich opieką niewielkie kwoty, żeby w razie nieprzewidzianego zdarzenia uzyskać środki pokrywające nasze szkody. Dopiero w momencie ubiegania się o wypłatę ubezpieczenia, wiele osób orientuje się, że ubezpieczyciel wcale nie tak chętnie wypłaca nam odszkodowanie. Jeżeli tylko ma taką możliwość, będzie się próbował od wypłaty uchylić. Z roku na rok wzrasta liczba skarg przeciwko ubezpieczycielom. Świadczy to o wzrastającej w społeczeństwie świadomości na temat praw ubezpieczonego. Czy idzie to w parze z wiedzą, co w takiej sytuacji powinniśmy zrobić? Jak odzyskać należne nam odszkodowanie? Jak działa firma odzyskująca odszkodowania?

Sposoby na odzyskanie odszkodowania

Walcząc z firmą ubezpieczeniową, mamy wiele dróg i możliwości, ale zasadniczo można podzielić je na dwa rodzaje. Albo podejmiemy się tego o własnych siłach, albo skorzystamy z pomocy firmy odzyskującej odszkodowanie.

Jeżeli zdecydujemy się wziąć sprawę we własne ręce, możemy zrobić kilka rzeczy. Po pierwsze, zawsze możemy odwołać się u ubezpieczyciela od jego własnej decyzji. Wtedy nasza sprawa będzie musiała zostać rozpatrzona ponownie. Niestety, w większości przypadków trudno oczekiwać pozytywnych rezultatów. Można też szukać pomocy u Rzecznika Ubezpieczonych, ale jego interwencja najczęściej też nie wiele daje. Kolejnym krokiem jest samodzielne wkroczenie na drogę sądową, jednak jest to opcja dla osób dysponujących wiedzą prawną i odpowiednimi umiejętnościami negocjacyjnymi. W prawdzie możemy zawsze na tym etapie zwrócić się o pomoc. Istnieją na przykład fundacje zrzeszające osoby pokrzywdzone przez ubezpieczyciela. Jest też możliwość zgłoszenia się do najzwyklejszej kancelarii prawnej. I tutaj właśnie dochodzimy do drugiego, znacznie wygodniejszego, sposobu poradzenia sobie z sytuacją.

Firma odzyskująca odszkodowanie

Zwrócenie się do kancelarii, jest oczywiście ułatwieniem, ale jeżeli jest to zwykła kancelaria prawna, musimy się liczyć z dość wysokimi kosztami, które musimy opłacić z góry. Na szczęście, w tej chwili rynek jest pełen firm, które tylko i wyłącznie zajmują się sprawami ubezpieczonych. Posiadają one nie tylko najlepszych specjalistów w tej dziedzinie, ale też oferują bardzo korzystne warunki współpracy. Korzystając z usług takiego biura, z reguły zapłacimy dopiero po wygraniu naszej sprawy. Opłata wynosi zazwyczaj od 10 do 20 % wywalczonej sumy, chociaż zdarza się, że przy bardzo skomplikowanych sprawach może być nieco większa. Ogromnym plusem jest to, że oszczędzamy swój własny czas, a nasza sprawa jest w rękach specjalistów. Również odsetek wygranych spraw przez największe firmy tego typu, robi całkiem duże wrażenie. Wybierając tę formę pomocy, pamiętajmy tylko by nie stracić czujności. Tak jak zawsze powinniśmy wcześniej sprawdzić wybraną przez nas firmę ubezpieczeniową, tak musimy sprawdzić firmę odzyskującą odszkodowanie. Bywa tak, że niektóre z nich odzyskują nasze pieniądze, ale wygrana nie trafia do naszych kieszeni – a chyba nie chcemy zostać oszukani dwa razy.

Zamów bezpłatną konsultację:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości