Tel. (0-22) 122 89 14
kontakt@kancelariad2dgroup.pl

Jak wygląda wniosek o postępowanie upadłościowe?

postepowanie upadłościowe

Przytłaczają cię twoje długi i chciałbyś ogłosić upadłość? Nie jesteś w stanie poradzić sobie z formalnościami? Nie wiesz, jak wygląda wniosek o postępowanie upadłościowe?A może nie masz pojęcia, jakie są podstawowe elementy, które powinny zostać w nim zawarte? Postaramy się pokrótce odpowiedzieć na najważniejsze z postawionych pytań.

Wniosek o postępowanie upadłościowe – warunki formalne

Wedle ustawy, wskazany wniosek należy zgłosić do sądu w ciągu 30 dni od momentu pojawienia się podstaw do ogłoszenia upadłości. Elementy konieczne do jego stworzenia to między innymi imię i nazwisko dłużnika wraz z numerem PESEL oraz informacja o podstawach ogłoszenia upadłości. Konieczne jest również uiszczenie odpowiedniej opłaty. Pełne wymagania dotyczące tego wniosku znajdują się w Ustawie z dnia 28 lutego 2003 r. – Prawo upadłościowe, w tytule drugim. Należy się ze wskazanymi przepisami uważnie zapoznać, gdyż dostarczenie niepełnego wniosku może skutkować jego zwrotem.

Wniosek o postępowanie upadłościowe – potrzebna pomoc?

Przed złożeniem, treść takiego wniosku najlepiej skonsultować z prawnikami. Dobrze jest więc wybrać kancelarię, która specjalizuje się w prowadzeniu tego typu spraw. Lista kancelarii, w których można szukać porady i przy pomocy których można stworzyć wniosek o postępowanie upadłościowe jest długa. Jeśli przy wyborze nie możemy się opierać na doświadczeniu (swoim własnym, czy też zaufanych osób), można prowadzić poszukiwania w największej bazie danych na świecie – w internecie. Spośród wyników wyszukiwania, na podstawie informacji zawartych na stronach internetowych można ograniczyć swój wybór do kilku pozycji. Z wyselekcjonowanymi kancelariami najlepiej skontaktować się bezpośrednio, aby po przedstawieniu szczegółów swojego przypadku ustalić cenę usługi oraz plan działania.

Postępowanie upadłościowe to długotrwały oraz trudny okres. Aby uniknąć niepotrzebnych problemów i szybko osiągnąć zadowalający rezultat, warto do pomocy zaangażować profesjonalną kancelarię prawną z doświadczeniem na polu postępowań upadłościowych.

Zamów bezpłatną konsultację:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości