Tel. (0-22) 122 89 14
kontakt@kancelariad2dgroup.pl

Na czym polega umorzenie długów bankowych?

umorzenie długów bankowych

Popadłeś w długi, z których nie jesteś w stanie teraz wyjść? Raty kredytu przekraczają już twoje możliwości finansowe? Za każdym razem, gdy słyszysz pukanie do drzwi zastanawiasz się, czy to nie komornik przyszedł zająć twoje mieszkanie? Sprawdź, na czym polega i w jaki sposób przebiega umorzenie długów bankowych.

Umorzenie długów bankowych – na czym polega?

Umorzeniem długów bankowych zazwyczaj nazywane jest upadłością konsumencką. Jest to konstrukcja, która pozwala na umorzenie długów, w które osoba fizyczna (a więc między innymi nie prowadząca działalności gospodarczej) popadła nieumyślnie. Oczywiście, samo zadeklarowanie chęci ogłoszenia upadłości konsumenckiej nie jest jednoznaczne z jej uzyskaniem. Jednym z elementów koniecznych jest przekazanie do dyspozycji syndyka całego swojego majątku, zarówno ruchomego jak i nieruchomości. Chodzi tu przede wszystkim o mieszkania, inne budynki, ale także samochody, sprzęt AGD oraz wartościowe przedmioty. Wszystkie te elementy naszego majątku zostaną wycenione i zlicytowane na potrzeby zaspokojenia żądań wierzycieli. Jako osobom ogłaszającym upadłość, pozostawione zostają przedmioty, które są niezbędne do życia i prowadzenia gospodarstwa domowego.

W jaki sposób można doprowadzić do umorzenia długów bankowych?

Aby odnieść odpowiedni skutek, należy złożyć do sądu odpowiedni wniosek, który, jeśli zostanie rozpatrzony pozytywnie, skutkuje uwolnieniem osoby od długów i umożliwi rozpoczęcie nowego życia. Aby mieć pewność, że wszystkie formalności zostały dopełnione, najlepiej do prowadzenia postępowania upadłościowego zaangażować profesjonalną kancelarię. Prawnicy, którzy zazwyczaj specjalizują się w przepisach dotyczących tego szczególnego rodzaju upadłości, zadbają o nasze interesy i prawidłowy przebieg postępowania.

Podejmując walkę z komornikiem trzeba nastawić się na długotrwałą batalię. W takim przypadku, warto mieć doświadczonego i empatycznego sprzymierzeńca. Zdaj się na profesjonalną pomoc i wyjdź z długów!

Zamów bezpłatną konsultację:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości