Zdjęcie główne aktualności

Rejestracja spółki z o.o. przez internet w systemie S24

Decydując się na założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, istnieje możliwość skorzystania z tradycyjnej metody i zrobienia tego za pośrednictwem aktu notarialnego. W dzisiejszych czasach coraz więcej spraw można jednak załatwić za pomocą internetu. Nie inaczej wygląda to również w przypadku rejestracji spółki. Ministerstwo Sprawiedliwości umożliwia skorzystanie z portalu internetowego, dzięki któremu w szybki sposób załatwimy wszystko bez wychodzenia z domu. Pozwala to zaoszczędzić czas i pieniądze, które należałoby w innym przypadku przeznaczyć na taksę notarialną. W jaki sposób przejść całą procedurę?
Opis aktualności

Zakładanie własnego konta na portalu

Aby korzystać z możliwości, które oferuje portal S24, należy założyć konto użytkownika. Do zalogowania się niezbędne jest posiadanie swojego indywidualnego loginu oraz hasła. Zarejestrowany użytkownik otrzymuje wszystkie informacje, które będą potrzebne w procesie rejestracji spółki z o.o. Należy podkreślić, że aktywne konto musi posiadać każda z osób, która złoży swój podpis na wniosku o rejestrację. Dotyczy to przede wszystkim członków zarządu, wspólników i osób ich reprezentujących.
Opis aktualności

Spółka krok po kroku

Na samym początku należy określić nazwę swojej spółki. W kolejnym etapie trzeba wypełnić wszelkie zakładki niezbędne do rejestracji spółki. Są to dokumenty, wnioski oraz korespondencja. Najważniejszymi elementami są umowa spółki i lista wspólników. W przypadku problemów i wątpliwości istnieje możliwość skorzystania ze wzoru umowy dostępnego w rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości. Po wypełnieniu umowy warto sprawdzić poprawność wszystkich zawartych w niej informacji.
Opis aktualności

Przygotowanie dokumentów i dokonanie opłaty

W momencie, gdy dokumenty są już gotowe, można podpisać je za pomocą podpisu elektronicznego kwalifikowanego lub podpisu Profilem Zaufanym. Koszty związane z rejestracją spółki również można opłacić za pośrednictwem internetu. Całość odbywa się w systemie płatności elektronicznych ePłatności. Użytkownik skorzystać może z płatności przelewem, kartą płatniczą lub kredytową. Opłacony wniosek trafi do właściwego sądu rejestrowego, który dokona jego rozpatrzenia w terminie jednego dnia od daty wpływu.
Rejestracja spółki za pomocą internetu jest dobrym rozwiązaniem szczególnie dla osób zakładających proste, jednoosobowe spółki. Procedura nie jest skomplikowana i można przejść ją bardzo szybko, jeśli w umowie nie znajdują się niestandardowe zapisy. Rozwiązanie z pewnością jest warte uwagi.
POWRÓT