Tel. (0-22) 122 89 14
kontakt@kancelariad2dgroup.pl

Wyższy ZUS od stycznia 2020

W założeniach prognoz ekonomicznych zakłada się, że przyszły rok przyniesie wzrost wysokości składek na ubezpieczenia społeczne. Wzrost składek ZUS datowany na styczeń 2020 roku wprowadzi wiele zmian, które najbardziej odczuwalne będą przez niewielkie przedsiębiorstwa, modele jednoosobowej działalności gospodarczej i małe firmy. W niniejszym wpisie postaramy się przedstawić główne zmiany i jakie konsekwencje mogą płynąć z ich wprowadzenia na początku przyszłego roku.

Składki ZUS – co się zmieni?

Wraz z ciągle rosnącymi wynagrodzeniami i podnoszeniem najniższej płacy krajowej wzrastają również składki, w tym te o charakterze ubezpieczeń społecznych. Wzrost kosztów składek ZUS może podnieść się nawet o 10 procent. Największy negatywny efekt spowoduje to na działalności małych firm, które swe poczynania prowadzą na małą skalę i na rzecz opłacenia składek, najprawdopodobniej będą zmuszone do podniesienia cen swoich usług i produktów. Na takie same problemy natrafią osoby, które dopiero rozpoczęły swoją działalność i ciągle pracują na jej rozwój. Sytuacja jest z pewnością mniej skomplikowana dla większych, sprawnie działających już przedsiębiorstw. Warto zwrócić uwagę, iż istnieją sposoby, które wprowadzone do zasad opłacania składek na ubezpieczenia społeczne mogłyby być odpowiednio dopasowane do charakteru i możliwości poszczególnych działalności. Nie są one jednak stosowane w rzeczywistości, a składki z roku na rok ulegają podwyżce. Istnieją inne sposoby uchronienia się przed zatraceniem płynności finansowej w wyniku zwiększania się obowiązkowych do uiszczania kwot do ZUSu, a mianowicie rozpoczęcie współpracy z Kancelarią D2D Group na zasadzie działalności firmy bez ZUS, czyli przekształceniu w spółkę z o. o.

Uniknięcie zwiększonej wartości koniecznych opłat składek na ubezpieczenia społeczne, dzięki firmie bez ZUS

Jedną z usług oferowanych przez naszą kancelarię jest wsparcie w przekształceniu jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Główną zaletą tej zmiany jest ograniczenie kosztów i wydatków związanych z opłacaniem comiesięcznych składek ZUS. Jest to szczególnie atrakcyjne rozwiązanie dla rozwijających się firm, które potrzebują, jak największej ilość środków, które mogą inwestować w inne obszary swojej działalności, jak na przykład zatrudnienie pracownika. Przy, często niewielkich, początkowych zyskach działalności gospodarczej niezmiernie trudno będzie opłacać ciągle wzrastające koszty składek na ubezpieczenia społeczne. Tak wysokie sumy w porównaniu do małych dochodów mogą skutecznie zatrzymać, a nawet całkowicie zablokować rozwój, każdej nowo założonej działalności. Samo przekształcenie jednoosobowego przedsięwzięcia w firmę bez ZUS nie jest wysoce skomplikowane, jednak zawiera w sobie wymogi, które są niemożliwe do pominięcia, aby sprawnie i co najważniejsze poprawnie zakończyć cały proces. W takim przypadku lepiej i bezpieczniej zwrócić się do profesjonalistów, którzy specjalistyczne i z pełnym przygotowaniem zapewnią wsparcie przy dokonywaniu tego przekształcenia. Kancelaria D2D Group gwarantuje całkowitą i skuteczną pomoc przy tworzeniu tego nowego i lepszego, dla wielu rozwijających się działalności, modelu.

Zapobieganie i przeciwdziałanie sytuacjom problemowym

Mimo że prowadzenie firmy bez ZUS wydaje się o wiele bardziej skomplikowane i wymagające, to z odpowiednim wsparciem i pomocą jest ono skuteczne i sprawne we wdrożeniu. Przekształcenie w taki sposób profilu działalności gwarantuje brak zmartwień wynikających z ciągle rosnących opłat za ubezpieczenia społeczne. Możliwość zaoszczędzenia w tak prosty sposób pozwoli, każdemu przedsiębiorcy na zainwestowanie pieniędzy w potrzebne zasoby i środki.

Zamów bezpłatną konsultację:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości